Pinigų laiškai

paskutiniai laiskai

Visus laiškus (45 laiškus) galite įsigyti už 20 eur (2022 lapkritį – už 10 eur). Šiuo metu nauja laiškų skaitytojų grupė nėra renkama, ateity taip pat neplanuojama.
Parašykite timas.petraitis@gmail.com.

**

2018-ais po sunkios asmeninės krizės pradėjau domėtis finansine literatūra ir atradau autorius bei jų kūrinius, kurie iš esmės keitė gyvenimą, turėtą pasaulėžiūrą. Pasiekiau gerų finansinių rezultatų ir nusprendžiau pasidalinti sukauptom žiniom. Vedžiau seminarus pinigų taupymo tema, bet vis galvojau, kad būtų gerai išbandyti kitokias formas ir taip gimė “Pinigų laiškai“. Tai 30 laiškų, kuriuos dalyvis gauna periodiškai į savo el. paštą. Laiškuose pamąstymai, asmeniniai pasidalinimai, užduotys. Ši forma patraukli tuo, kad medžiaga įsisavinama neskubiai, turint laiko ir ūpo. Apibendrintai laiškus galima vadinti tuo kursu, kurį visi turėjome “išeiti“ dar mokykloje.

Svarbiausios pinigų knygos
J. L. Fisker “Early retirement extreme“
V. Robin “Your money or your life“
M. Housel “The psychology of money“
R. Koike “Budistų vienuolio patarimai, kaip susikurti gyvenimo pilnatvę“
K. Honda “Happy money“
J. Cameron “Money sober, money drunk“
E. W. Thames “Meet the Frugalwoods“
J. Yeager “The ultimate cheapskate’s road map to true riches“
B. Perkins “Die with zero“
J. Risher “We need to talk: a memoir about wealth“
K. Shen “Quit like a millionaire“
B. Kessel “It’s not about the money“

Laiškų pavyzdžiai
11 kaip valdyti impulsus
21 o ka jei nepirkti

Laiškai spaudoje ir TV
Po asmeninės krizės taupyti išmokęs psichologas dabar to moko kitus – 15 min, 2020.11.30
Ekstremalus taupymas: kaunietis jau 5 mėnesius nieko neperka ir neketina sustoti – 15 min, 2021.05.26
TV3 žinios 2021.05.30 su katinu ir suplyšusiais batais :D – TV3, 2021.05.30
Lietuvis ėmėsi eksperimento, kuris nustebins ir visko mačiusius – delfi, 2021.06.05

V grupė
pinigai(1)

IV grupė
pinigai

III grupė

II grupė

I grupė

Atsiliepimai

Laurynas
“Sveiki Timai, ačiū jums. Pinigų laiškai puikus projektas, toks smarkiai edukuojantis. Šie jūsų laiškai stipriai praplėtė mano asmeninį suvokimą apie finansus ir jų tvarkyma. Dėkoju dar kartą ir sekmės jums jūsų darbuose!!“

Paulius
“Sveiki
Buvo labai malonu gauti pinigų laiškus, gera patirtis, kiekvieną kartą atrasdavau laiko ramiai prisėsti ir kokybiškai perskaityti, kad įsisavinti. Labai fainas projektukas, gerai pavarėt. Informacija aiškiai, sistemiškai pateikta, kaip vieno kąsnio sumuštiniai.

Aš jaunystėje buvau švaistūnas, o santikiai su pinigais pagerėjo nuo tada kai susipažinau su savo Žmona. Dabar turiu gerokai išaugusias galimybes, ramesnį rytojų ir teisingesni požiūrį į išlaidas.

Pinigų laiškai padėjo konstruktyviai susidėlioti suvokimą apie išlaidas ir pajamas, savotiška špargalkė, padėjo prisiminti keletą svarbiu dalykų ir praplėtė pasaulėžiūra.

Darbą mėgstu taip, kad norėčiau dirbti iki paskutinės dienos. Visą gyvenimą skyriau prioritetą mėgstamai veiklai, o pinigai ateidavo savaime. Ateityje svajoju dirbti tiek kiek noriu ir tą ką noriu.

Pats gyvenime vadovaujuos suvokimu apie tai, kad žmonėms ne taip svarbu ką turi, kaip tai koks esi. Kuomet vaikystėje atrodė, kad jeigu susidėsi brangia audio aparatūra į automobilį tai gausi daug gerumo taškų. Pažystamas įsigijo nauja Jaguarą ir suprato, kad tai geri įspūdžiai tik kokiai savaitei, o po to tai tiesiog automobilis.

Dar vienas man svarbus dalykas kurį patikrinau ir tikrai veikia, jei nori, kad žmonės tave mylėtų, būk truputį paprastesnis, truputi kerėpla, tada susirinksi draugus o ne pavydolius ir varžovus 😀

Dar kartą dėkui, buvo labai faina, Jūs šaunuolis. Artimiausiu metu pervesiu truputį pinigėlių, nes tikrai verta.“

Sigita
“Labas Timai

Skaitau jau antrą seriją Tavo laiškų. Ir ši daug labiau man patinka, nes kaip jau rašiau po pirmosios – domina būtent psichologinis taupymo aspektas. Kaip susitvarkyti su galva, kad nesijausti taip, kad negali, neturi, neleidi sau.
Ir taikliausias atsakymas man Tavo paskutiniame laiške – leidžiu sau nejausti streso dėl pinigų. Tuo galiu pakeisti, kad atsisakiau kai kurių moteriškų išlaidų, kurios suprantamos kaip savęs prisižiūrėjimas – tarkim manikiūras kas antrą savaitę. Ir visokios kitokios kosmetologinės procedūros. Karantinas tokius dalykus kiek normalizavo manau apskritai.
Patiko gauti Tavo laiškus, nes atrodo, kad kalbėtis apie pinigus, taupymą su draugais kažkaip netinkama. Galų gale draugų (mano atveju draugių) finansai skiriasi – todėl su vienom šnekėdama, kurios turi daug didesnes pajamas, jaučiuosi taip,. lyg skųsčiausi ir kad mano tikslai ir bėdos labai vargingi. Kitų finansai ženkliai mažesni ir vėlgi, atrodo nepadoru kalbėti, kaip bandau sutaupyti ir kaip atsisakau dalykų, kurių jos ir taip neišgali nupirkti.O iš tiesų suprantu, kad viskas mano galvoje, nes visi dialogai įvykę ten.
Jaučiu taip, kad dar norėsiu sugrįžti prie Tavo laiškų ir paskaityti ne kartą. Nes skirtingi suvokimai ateina skaitant skirtingose situacijose ir jausenose.“

Urtė
“Sveiki,
nors galbūt mano pervesta suma nelabai verta dar gaišinti Jūsų laiką, bet labai noriu parašyti kaip pakeitėt mano gyvenimą, bent jau teorine prasme :D
Visą laiką labai bijojau ir vengiau pinigų – dabar aš studentė, 19 metų, niekada nesu dirbusi rimtesnio darbo išskyrus aukles darbus, kur visus gautus pinigus iškart išleisdavau (čia galima palygint kaip ilgą laiką badaujant ir tada IŠ KARTO visko persivalgant). Tai kadangi santaupų niekada neturėdavau, tai ir teigdavau sau, kad man pinigų nereikia, aš to nesiekiu gyvenime :D Ir į šiuos laiškus užsiregistravau šiaip sau, bet jau po pirmo laiško supratau, kad šitie jau privers mane keistis ir išeiti iš komforto zonos…
Galbūt dar daug dalykų nesuprantu čia, bet jau kažkokius žingsnius pradėjau daryti – dovanų užsiprašiau ir gavau knygą apie investavimą, jau kelintą mėnesį atsakingiau žiūriu į daiktų pirkimą, turiu netgi kažkiek santaupų! Paskutinius mėnesius pasistengiau su studijomis taip, kad netgi pavyko gaut stipendiją, taigi dabar žadu saugiai juos taupyti :D
Gal tik dabar labiau reikia rast tą viduriuką tarp to ar tikrai reikia, o gal rimtai reikia ir reikia pirkti? Pajaučiau, kad man baisu leisti pinigus, baisu nusipirkt kažką ne to, o kai kažką nusiperku (kad net ir maisto) jaučiu kaltę :D Tai su šitais dalykais esu labai pasiruošusi dirbti. Supratau, kad ir noriu darbo, noriu didesnių pajamų, taigi net išsiunčiau kelis CV. Darbo irgi visada KAIP NIEKAD bijojau – reiktų pripažint, kad visai turiu mažoką savivertę, tai bijau dirbti ir neįtikti, bet dabar supratau, kad man jau iš viso nesvarbu, gi mokausi ir visi atsiduriam panašioj situacijoj.
Reikia dar ir pridurt, kad laiškai ne vien tik privertė ramiau galvoti, bet ir buvo laiškų, po kurių išmušdavo šaltas prakaitas ir jausdavau kylančią nemenką panikėlę… Pasirinkau psichologijos studijas, man labai faina studijuot, bet iš karto pradėjau galvoti ar padės jos man pasiekti kažką finansine prasme, tada supratau, kad dirbti ne vien psichologe galiu, supratau, kad ir nereikia man milijonų ir supratau, kad visada galiu mokytis dar. Dar reikėtų nepamiršti ir Jūsų pavyzdžio – susidariau įvaizdį, kad Jūs gyvenat tikrai gerai ir patogiai.
Dabar sunkiausia atsilaikyt prieš visus trendus ir naujoves – gi reikia ir daug naujų rūbų ir daiktų, kaip gi nepirksi jei draugės perka… Bet ką supratau, kad dažniausiai nepatinka man tai, ką nusiperku, kad sukelia didžiulį stresą.
Šiuo laišku nemokamos terapijos nenoriu, tiesiog norėjau išsakyt, kad tikrai savo žodžiais ir žiniomis pakeitėt mano požiūrį į pinigus ir privertėt domėtis. Man visi investavimai gilus miškas, bet jau pradėjau taupyti kaip ir sakiau, dar sekasi sunkiai, bet tikiu, kad čia kažkas gali išeiti į geriau… Prie laiškų dar sugrįšiu kiekvienais metais, tikiu tuo, nes dar daug ką reikia suprasti.
Čia toks laiškas, jei kažkada pagalvosit, kad nelabai juose yra prasmės – tikrai yra. Labai Jums ačiū, tikrai, svarbu tik dabar viską „suvirškinti“.
Geros dienos!“

Laura
“Sveiki, Timai,

Labai ačiū už laiškus. Man visas tas laikotarpis, laukimas laiškų suteikė motyvacijos keisti savo požiūrį ne tik į pinigus, bet ir į visą gyvenimą. Per šiuos tris mėnesius man pavyko ne tik pradėt mokytis taupyti, bet ir susikurti sau darbo vietą, kurioje galėčiau užsidirbti. Esu nustebinta, kad taip gali veikti laiškai. Dėkoju dar kartą!“

Audrius
“Iškart užsirašius į kursus sukilo smalsulys, kas ten bus ir ką reiks daryti. Labai laukiau pirmo laiško.
Labai gera gauti tokį laišką, kaifas skaityti. Kalbama apie dėmesingumą, bet jautiesi pats patyręs dėmesingumą ir rūpestį ir norą pasidalinti žiniomis. Gera apimtis ir struktūra. Smagu, kad jis neužgrūzino ir ne pradėjo moralizuoti. Aiškiai supranti, kad gali veikti arba ne tai yra tavo pasirinkimas, todėl labai švelniai pajauti, kad už visą situaciją atsakingas esi pats. Labai gerai, kad nėra jokios intervencijos į skaitytojo erdvę, niekas negąsdina, negrasina. Patinka ir iš pirmo žvilgsnio paprasta užduotis. Labai geras tas gelmės momentas su nuorodomis į straipsnius ir citatas, tai suteikia rimtumo, svorio.
Asmeninės patirties pastraipa suteikia realybės jausmą ir įžeminimą, be jos būtų tiesiog patrauklių idėjų pasaulis.“

Giedrius
“Visų pirma pasakysiu, kad gera buvo jausti tavo minčių pulsą. Truputį keista, kad baigėsi, tikrai pasiilgsiu, galėčiau taip kasdien skaityti dar ilgai. Labiausiai patiko, kad per daug nenušlifuota, gyva, atrodo, kad galiu jausti realų žmogų už žodžių.“

Inga
“Man tiko tavo rašymo stilius, toks paprastas, šiek tiek asmeniškas, tai kažkaip labiausiai paliečia, įsimena ir įkvepia. Antrąjį mėnesį laiškuose buvo daugiau psichologinio turinio, kas man labai “skanu”, matyt, nes pati esu psichologė. Vieną iš praktikų, kuri kažkaip įsiminė buvo pagyventi vieną dieną be savikritikos. Ir pagyvenau. Pasibaigus dienai nusprendžiau pratęsti šį eksperimentą ir kitas dvi dienas. Atrodo toks paprastas dalykas, bet kai jį praktikavau pajaučiau akivaizdų pokytį. Iškart pasijusdavau turinti daugiau energijos ir toks atėjo jausmas, kad “viskas su manimi yra gerai”. Kai turiu tą jausmą, tada galiu ir savo mintis išsakyti kitam drąsiau, imtis kažkokios veiklos, kurios noriu, nes “viskas su manimi yra gerai”. Labai įgalina mane tai ir nustebino. :)“

Giedrius
“Ačiū už 31 laišką su tikrai kokybišku turiniu. Iš pradžių buvau skeptiškas – “juk pats dirbu finansų srityje ir ką čia man psichologas gali paaiškinti apie pinigus“. Džiaugiuosi, kad smalsumo lygis buvo aukštesnis nei mokintinumo. Tai va, pradžia buvo tokia, kad buvau skeptiškai nusiteikęs, vėliau pradėjau laiškų laukti, o kai gavau paskutinį laišką – buvo kokias 5 minutes gal net šiek tiek liūdna, kad jau viskas. Galbūt nesužinojau kažkokių gyvenimą keičiančių iš esmės dalykų, kažkas jau buvo girdėta. Bet tikrai išsinešta nemažai. Pradėjau daryti naujus dalykus. Tas pats išlaidų žurnalo vedimas – nepirmą kartą išgirstas dalykas, bet kaip sakoma – jei žinai, bet nedarai, tai reiškia nežinai. Kažką sužinojau naujo, kažką perskaičiau jau žinomo, bet iš kartais netikėtos prizmės. Išsisaugojau visas nuorodas į šaltinius. Darbo tolesniam gilinimuisi turiu sočiai krūva laiko į priekį. Kiekvienas laiškas smagiai susiskaitė. Beskaitant kilo nemažai idėjų tiek planuojant savo finansus, tiek galvojant kaip pakelti vertę kuriamą savo klientam. Dar manau, kad labai stiprus momentas – kiekviename laiške paminima asmeninė patirtis. Didžiulis skirtumas tarp to, kai visa medžiaga yra ..išgyventa.. natūraliai autoriaus ir kai tiesiog atkartojam žodžiai iš protingų knygučių. Ačiū darsyk.“